Poprvé na tábor? - Atábor
Posíláte své dítě poprvé na tábor?

Pro ty úplně nejmenší táborníky máme uzpůsobený program, kterému říkáme PRVNÍ TÁBOR.
Ale i větší děti mohou jet na tábor poprvé a samozřejmě, že pamatujeme i na ně 🙂

Zde najdete nejčastější otázky rodičů k tomuto tématu a k nim i odpovědi od našich vedoucích.

Co když jede moje dítě na tábor, kde nikoho nezná?
Nebojte, všechny děti jsou na začátku trochu nervózní a stydliví, ale my, vedoucí, se hned postaráme o to, aby na táboře nikdo nebyl sám! Zahrajeme si hry, abychom se poznali a hned vzniknou dvojice, trojice, nebo celé party kamarádů.

Zapadne mé dítě do kolektivu?
Jasně! Úplně první, co na táboře bude, je rozřazení do oddílů podle věku, takže bude mít kolem sebe kamarády, kteří jsou stejně staří a které baví ty samé věci! Na táboře jsou kluci i holky a všichni jsme kamarádi.

S kým bude spát na chatičce, nebo v domečku?
Starší děti spí na chatičce po 4 a mladší spí v domečkách po 6. Celý oddíl je ubytován pospolu, takže se nemusíte bát, že by byl oddíl Vašeho dítěte na druhém konci areálu, ale všichni budou hned vedle sebe. Ať v chatičkách, nebo v domečku.

Co když se mému dítěti bude stýskat?
Náš program je naplánovaný tak, aby neměl zbytečně čas přemýšlet nad stýskáním. Kdyby se mu ale zastesklo večer před spaním, tak dítě utěšíme, rozveselíme a bude se zase těšit na další táborový den. Nám vedoucím může říct dítě cokoli. Když dítě něco nebude mít, nemůže najít, nebo si jen bude chtít povídat. My jsme tu kdykoli pro každé dítě a všechno společně vyřešíme.

Jak na táboře vaří? Bude mému dítěti chutnat?
O skvělé jídlo se postaráme. V naší kuchyni totiž vaří paní kuchařky, které jsou babičkami a už naplnili bříško každému mlsounovi. Spíš se bude ptát, kolikrát si může jít přidat. 😊

Bude ho to tam bavit?
Určitě ano! Na táboře máme každou chvilku zaplněnou hrami, zábavnými aktivitami a nejrůznějšími úkoly. I během poledního klidu si může s oddílem hrát a půjčit si deskové hry, nebo vyplňovat táborové kvízy.

Co když mé dítě bude něco bolet?
Na táboře máme zdravotníky, kteří se postarají o každou bolístku a trápení, které by ho na táboře mohlo potkat. My ale věříme, že zdravotníky budeme potřebovat co nejméně!

Může se mé dítě těšit na nějakou odměnu?
No určitě! Když se bude během tábora snažit, vše se bude bodovat a dostane odměnu za jeho snahu! Vaše dítě může dokonce i vyhrát! Během celého tábora se bude hrát i celotáborová hra, která je taky zakončena velikánskou odměnou!

Co když něco zapomeneme?
Máme připravený seznam doporučených věcí na tábor, ale i kdyby se stalo, že něco důležitého zapomene, buď mu to půjčíme (eráru máme za ta léta dost), nebo to pošlete poštou a je to u nás za 1 den.

Opravdu je tenhle tábor ten pravý?
Pokud tábor vážně zvažujete, ale stále máte obavy, neváhejte nás kontaktovat. Naše vedoucí Markéta s vámi ráda probere cokoli vás zajímá. A pokud chcete, můžeme vám poskytnout kontakt na některého z rodičů, který s námi děti posílá. Pak ale počítejte s tím, že s námi vaše dítě určitě pojede! 🙂

Dětský tábor