Přidej se - Atábor

Přidej se k nám 🙂

Práce je hodně, proto do naší party hledáme zodpovědné kolegy, kteří by nám pomohli dělat naše tábory ještě lepšími.
Jsi jedním z nich? Uvidíme!
Máš rád letní tábory, ale už znáš všechny celotáborové hry, které tě nemají čím překvapit? Umíš hrát hututu i ze zavázanýma očima a hledáš letní brigádu? Křik dětí a čerstvý vzduch ti přidávají expy a naopak neubírají životy? Pak hledáme právě Tebe! Jsme ostřílení táborníci s dlouholetou praxí v pořádání letních táborů a akcí pro děti. Iniciativě moderních táborů, které zároveň vychází z tradičních hodnot jsme otevřeli dveře ve formě nových, neotřelých a zajímavých táborových her, které si sami píšeme a tvoříme jejich obsah tak, aby byl zábavný pro děti i organizátory.
Při našich táborech rádi snoubíme kreativitu, pohyb, soutěživost a vzdělávání. Proto kromě tematické celotáborové hry zařazujeme do programu řadu aktivit, např. kreativní dílny, angličtinu, dramatickou výchovu, tanec, a další. Na výbavě těchto aktivit nešetříme, a proto je anglická konverzace s rodilým mluvčím, výtvarným dílnám nechybí odborné náčiní, exotické materiály ani zkušený výtvarník. Program je také doplněn o zajímavé hudební nástroje, tvorbu masek, luštění jednoduchých i rafinovaných hlavolamů tvořených na míru, atd…

Koho hledáme?

Praktikant
(věk 17 a výš)

Praktikant je ve svém oddílu, který čítá max. 15 dětí, spojkou mezi dětmi a vedoucím.

Zařizuje připravenost dětí ráno před rozcvičkou i před každým jídlem. Svolává děti na program, drží děti na uzdě i si s nimi hraje a tráví s nimi většinu svého času. Vyslechne jejich trápení a bolístky. Je prvním, kdo ví, co si děti přejí a jak reagují na táborový program.

Praktikant je zodpovědnou osobou, která se zodpovídá oddílovému vedoucímu.

Oddílový vedoucí
(věk 18 a výš)

Táborová minulost je výhodou, ale nebráníme se ani nováčkům, kteří si chtějí tábor zažít jinak.

Něco navíc – budeme mít různé dílny od hudebky po výtvarku, angličtinu apod., takže se budete moci předvést v tom, co vás baví a co vám jde.

Máte sportovní nadání? Ne, nemusíte být maratonci, kulturisti, ani cvičitelé aerobiku, abyste mohli na náš tábor. Ale dokážete s dětmi utéct před mořskou příšerou? Zvládnete přehodit míč přes síť a chodit po lese celý den? Unesete dítě, kterému maminka zapomenula přezout bačkůrky? Zamyslete se nad tím…

A hlavně – nadšení. Pokud vás tábory, práce s dětmi, táborové zpěvy a věčné štěbetání naplňuje a činí šťastným, pak je to v absolutním pořádku a budeme se těšit na vaši zprávu! 😊

Zástupce hlavního vedoucího
(věk 18 a výš)

Zástupce hlavního vedoucího je součástí vedoucího týmu tábora, kdy se stejně jako ostatní podílí na přípravě tábora během roku.

V průběhu tábora je pak pravou rukou Hlavního vedoucího, plní jeho úkoly a společně s ostatními pomáhá realizaci připraveného táborového programu.

Zároveň, společně s Hlavním vedoucím, motivuje a vede táborový tým.

Hlavní vedoucí
(věk 18 a výš)

Hlavní vedoucí je součástí vedoucího týmu tábora. Podílí se na přípravě her, příběhu i zázemí pro daný termín, a to nejen na místě konání, ale i během celého roku, kdy může realizovat své nápady.

Na táboře má na starosti motivaci a kontrolu týmu táborových vedoucích, kterým pomáhá v realizaci připraveného programu. Hlavní vedoucí by měl mít zkušenosti z letních táborů nebo skautingu a podobných akcí/ organizací.

Schopnost komunikovat a řešit problémy, zodpovědnost, spolehlivost a organizační schopnosti jsou nezbytnými vlastnostmi hlavního vedoucího.

CO POŽADUJEME

Dovršení minimálního požadovaného věku a všeobecnou způsobilost práce s dětmi. (Kterou písemně potvrzuje praktický lékař před konáním tábora.)

Účast na přípravných schůzkách a setkáních. Ať už osobně, nebo na video chatu.

Ochotu a schopnost pracovat s dětmi. Víme, ne vždy je to jednoduché. Proto jestli máte nervy z ocele a srdce ze zlata, jste náš člověk!

Zodpovědnost. Práce s dětmi dokáže být náročná a my to dobře víme. Ta práce za to ale stojí! Ale aby tábor těšil děti i organizátory, je potřeba být zodpovědný, a to každou vteřinou. Znamená to např.-nepodporovat děti v agresivním a nebezpečném chování, přijmout své chyby čestně a řešit sebemenší problém s klidem, rozumem a rozvahou. Podávat a předávat všechny informace pravdivě, aby se zabránilo chybě.

CO UVÍTÁME

Táborová minulost je výhodou, ale nebráníme se ani nováčkům, kteří si chtějí tábor zažít jinak.

Tvořivost. Praktikanti i vedoucí budou dětem asistovat při výtvarných dílnách. Proto se chceme ujistit, že víte, co je štětec, kladívko, pilka, barvičky, provázky, uzlíky…A hlavně že víte, jak je dobře, zajímavě a kreativně použít.

Sportovní nadání. Ne, nemusíte být maratonci, kulturisti, ani cvičitelé aerobiku, abyste mohli na náš tábor. Ale dokážete s dětmi utéct před mořskou příšerou? Zvládnete přehodit míč přes síť a chodit po lese celý den? Unesete dítě, kterému maminka zapomenula přezout bačkůrky? Zamyslete se nad tím…

A hlavně – nadšení. Pokud vás tábory, práce s dětmi, táborové zpěvy a věčné štěbetání naplňuje a činí šťastným, pak je to v absolutním pořádku a budeme se těšit na vaši zprávu! 😊

CO NABÍZÍME

Stravu po celé konání tábora i při přípravných víkendech (jídlo 5x denně, pitný režim a druhá večeře)

Ubytování po celé konání tábora i při přípravných víkendech.

Uhrazení nákladů na dopravu.

Zaškolení včetně kurzu první pomoci.

Pracovní/studijní písemné doporučení, potvrzení pracovní/studijní praxe.

Zkušenosti v oboru, a to v příjemném pracovním prostředí mladých lidí, kteří mají rádi svou práci a jsou otevřeni novým a moderním přístupům k letním táborům.

Finanční ohodnocení.

ZAUJALO TĚ TO?
Tak nám o sobě něco napiš  na info@atabor.cz a my se ozvem! 🙂
Markéta
Dětský tábor